Jag vill först bara framföra till Er alla ett stort TACK för boken jag fick men framför allt att få en hälsning från er, vännerna från Lark. Det värmde hela själen!
Jag har nu gått från blålila färg till mer gröngult i ansiktet. Såren läker fint. Axeln däremot är lite besvärlig, har beställt tid hos Cecilia.. Jag är snart på banan igen men har fått order att ta det lugnt ett tag så att hjärnan fäster ordentligt innan jag börjar springa igen.
Var rädda om er!
Hälsningar Bengt Husberg
Mormor » Snart dags för hemresa!: ”Kommer att sakna dina trevliga rese-beskrivningar. Jag har ju rest med dej på mi..”
Anette » Snart dags för hemresa!: ”Hej Erika Vad kul att du skickar oss en ny uppdatering på din spännande resa oc..”
Madeleine » Jul i Texas: ”Hej Erika, Hoppas våren ar fin i Texas. Vi reser till Europa i slutet på april o..”
Per Ånevall » Jul i Texas: ”Hej Erika Har varit och hoppat och skuttat med mor på FoS eftersom snön hemma bö..”
Margareta Fintling » Jul i Texas: ”God Fortsättning som vi säger här i ditt gamla hemland! Det låter som du blir vä..”
ja vi hoppas alla få se dig på benen så fort som möjligt igen, jag brukar delta i Aspenäs Triatlon med bla. cyckling 3 mil (utan hjälm) - och en sak har jag lovat mig att inte köra utan hjälm en meter mera!
Ha det gott och krya på dig
Klaus
Vi saknade Dig givetvis på frukostmötet idag, vi skulle kika på vår nya fina hemsida men tekniken var inte med oss så Du mimissade inte denna uppvisning av Anette och Jeanette.
Hoppas att du är på gång snart !
/ Varma hälsningar Lars
Hej Bengt- skönt att du klarade livhanken!! I fortsättningen skall jag försöka ha hjälmen på(slarvar av massa olika skäl..) hälsningar din namne.